„Jól, csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges,
az a szemnek láthatatlan!”
/Saint Exupéry/

Dániel Erika vagyok!
Fejlesztő pedagógus, NILD kognitív tanulás fejlesztő (NILD I. blokk)( NILD kognitív tanulásfejlesztés ) , Gyógytestnevelő, Zenei tehetséggondozó pedagógus, Óvodapedagógus, Gyermekjóga oktató és két csodálatos gyermek édesanyja. Óvodapedagógusi és Gyógytestnevelői diplomáimat a Kaposvári Egyetemen szereztem, Fejlesztő pedagógusi diplomámat pedig Győrben a Széchenyi István Egyetemen. Mindig is éreztem, hogy SEGÍTENI szeretnék a gyermekeknek. Mindegyiküknek úgy, ahogy szüksége van rá. Ezért választottam a fejlesztő pedagógia útját. A zene gyermekkorom óta meghatározó szerepet tölt be az életemben. 8 évig jártam zeneiskolába, zongorázni és furulyázni tanultam. A segítő fejlesztés mellett fontosnak tartom a tehetséggondozást is. És a legújabb szerelem a jóga, mely segít a gyermekeknek megtalálni a nyugalmat, önbizalmat, azt a láthatatlan belső erőt, melyre nagy szükség van napjainkban.
20 éve foglalkozom gyermekekkel. A feltétel nélküli szeretetet, az elfogadást és az egyéni különbségek, igények tiszteletben tartását érzem a legfontosabbnak a gyermekekkel való munkámban.
Hiszem, hogy MINDENKIBEN VAN SOK-SOK JÓ, és MINDENKI ÉRTÉKES!
Minden gyermek egyedi, egyszeri és megismételhetetlen. Önálló emberi lény, egy apró kis egyéniség. És mindenki más!
Megismerés →megértés→ elfogadás→ tisztelet →empátia, tolerancia→ segítségnyújtás…
… ez az alapja a fejlesztésnek, fejlődésnek!
Munkám során a célzott fejlesztések mellett a teljes személyiségfejlesztésre törekszem. Nagyon fontos a szeretetteljes, elfogadó, bizalomra épülő kapcsolat kialakítása a gyermekekkel. Az egyéni bánásmód, az egyéni adottságok, képességek és egyéni fejlettségi szint figyelembe vétele elengedhetetlen a fejlődéshez. Nem sorolom a gyermeket kategóriákba, nem húzok rá sémákat, nem határozok meg kötelezően elvárt eredményeket. Mindenkit egyéni szintjéhez képest juttatok magasabb fejlettségi szintre.
Reális célokat kell kitűzni, fokozatosan és nagyon tudatosan kell haladni az úton. A legfontosabb, hogy a gyermek jól érezze magát a fejlesztések, foglalkozások, programok közben. Ha biztonságban érzi magát, nyugodt és vidám, akkor szárnyal.
Ezek tükrében végzem a munkámat szeretettel!